Mesir macunu Yavuz Sultan Selim Han hastalanan eşi Hafsa Sultan için Devrin en meşhur hekimlerinden Merkez Efendiye bir ilaç yapmasını ister. Merkez Efendi 41 çeşit baharatla bir ilaç yapar. Yavuz Sultan Selim Han’ın eşi Hafsa Sultan mesir macunu içindekiler sayesinde şifa bulur. Eşinin Mesir Macunu sayesinde şifa bulması üzerine Yavuz Sultan Selim Han halkında faydalanabilmesi için her yıl şenlik yapılmasına ve halka mesir macunu dağıtılmasına karar kılar ve bu şekilde mesir macunun yüzyıllar süren serüveni başlamış olur..İlk olarak ünlü hekim Merkez Efendi tarafından bulunan mesir macununun faydaları saymakla bitmez elbette. Bilinen bazı özelliklerinden bahsedecek olursak.

Mesir macunu faydaları

–          Şeker oranını dengeler, kolesterolü ve tansiyonu düzenler.

–          Kabızlığa, mide ekşimesine, mide yanmasına iyi gelir, bağırsaklardaki mikropları öldürür ve gaz birikmesine engel olur.

–          Soğuk algınlığı, nezle, grip gibi hastalıklara faydalıdır.

–          Böbrekteki kum ve taşları dökülmesine yardımcı olur, idrar söktürücüdür.

–          Nefes darlığa ve astıma iyi gelir. Balgam söktürücüdür.

–          Bel gevşekliğine iyi gelir, iyi bir besin kaynağıdır. Altını ıslatan çocuklara iyi gelir altını ıslatmasını engeller.

–          Migren ve baş ağrısına, eklemlerdeki kireçlenmeye ve romatizmaya iyi gelir.

–          Vücut ağırlığını dengeler, yorgunluğu giderir, sinirleri yumuşatır. El ayak titremlerine ve felce karşı faydalıdır.

–          Kılcal damarları açar, bel ağrılarına ve siyatik romatizmaya faydalıdır.

–          Hafızayı artırır, zihni güçlendirir.

–          Anne sütünü artırır, mide bulantısını önle ve adetleri düzenler

–          Bütün vücuda kuvvet ve direnç verir.

–          Prostata faydalıdır ve erkeklerde cinsel gücü artırır.

 

Mesir macununu bilinen veya bilinmeyen bunun gibi birçok faydası vardır. Mesir macunu al mak isteyenlerin internette en çok sorduğu sorulardan biri de ‘Mesir macunu cinsel gücü artırır mı’ sorusudur. Her konuda şifa kaynağı olan mesir macunu cinsellik konusunda da çok faydalı bir besindir. Mesir macunu afrodizyak etkisi yapar yani mesir macunu cinsel gücü artırırmı sorusu için cevap kesinlikle evettir. Hatta çocuğu olmayanların mesir macunu sayesinde çocuğunun olacağına da inanılır. Mesir macunu alanların en çok sordukları sorulardan biride ‘mesir macunu nasıl yenir’ sorusudur. Öyle ya bu kadar faydası olan bir besin bir ilaç gibimi yoksa bir gıda maddesi gibimi tüketilecektir. Mesir macununun hiçbir yan etkisi olmadığı için isteyen kaşıklayarak tatlı niyetine yiyebileceği gibi, çaya katılıp şeker niyetine de kullanılabilir. Ayrıca faydasını daha iyi görmek isteyenler için erişkinlerde sabah öğle ve akşam yemeklerinden önce bir yemek kaşığı, büyük çocuklarda bir tatlı kaşığı, küçük çocuklarda da bir çay kaşığı yenilerek kırk gün boyunca devam edilmesi tavsiye edilir.

Diğer doğal ve kaliteli ürünlerimiz için bakınız